Smutný oznam.

V sobotu 4.mája 2024 zahynul v troskách svojej ASG-29 kapitán Peter Pokorný. Vážený člen česko-slovenskej leteckej obce, znalec nášho športu, hrdý račišdorfer, kamarát a človek, ktorý dokázal nahradiť chýbajúceho člena rodiny.

Poki začal lietať na letisku vo Vajnoroch v časoch, kedy lietanie nebolo pre každého. O niečo neskôr už na klubovom Januse lámal rekordy, kariéra profesionálneho pilota bola preto preňho prirodzená, hoci to znamenalo vynútenú dlhú prestávku v plachtení. V ČSA začínal so zakladaním špalkov na Ivánke, pokračoval ako palubný technik IL-62 až kým sa dostal najďalej ako sa dá – na ľavú sedačku Boeingov, ATR a jeho obľúbených Airbusov 330. Na tejto ceste kráčal v šľapajách svojho nedávno zosnulého otca, ktorého dobrej povesti neostal nič dlžný, práve naopak.

Návrat k plachteniu v druhom miléniu bol postupný a systematický, ako všetky Pokiho činnosti – obnova licencie v Nitre, kúpa DG-300, závodenie na klubovej a neskôr národnej úrovni, upgrade do 18m triedy sprevádzaný neustálym metodickým štúdiom všetkého, čo to obnášalo. Na proces výberu a kúpy jeho osudového áesgéčka nikdy nezabudnem, rovnako ako na množstvo spoločných letov a tony zážitkov. Veľmi sa tešil, že na záver svojej kariéry dokáže držať krok so všetkými veľkými menami slovenského plachtenia, svojimi kamarátmi. Žiaľ venovať sa výcviku mladých a funkcionárčeniu v bratislavskom aeroklube, ako plánoval na dôchodok, už nestihol.

Svet je bez neho smutnejší.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.