Poukázanie dvoch resp. troch percent zo zaplatených daní je najjednoduchší spôsob ako podporiť športové lietanie v Trnave. Postup pre poukázanie je nasledovný:

Postup krokov pre zamestnancov, ktorým ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň robí zamestnávateľ: Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo potvrdenie o zaplatení dane.
Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2015 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť min. 3 €.
b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2015 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2014 dobrovoľnícky pracovali. *** Vypíšte vyhlásenie spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.
Obe tieto tlačivá, teda vyhlásenie spolu s potvrdením, doručte do 30. apríla na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

Údaje o príjmateľovi

IČO: 30779880
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: Aeroklub Bratislava
Sídlo:

Letisko Boleráz 719, 919 08 Boleráz

 

Tu si môžete stiahnuť tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com