Formuár 2% z dane pre Aeroklub Bratislava za rok 2018 na stiahnutie tu:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Poukázanie dvoch, resp. troch percent zo zaplatených daní, je najjednoduchší spôsob ako podporiť športové lietanie v našom Aeroklube Bratislava na letisku Boleráz.

Postup pre poukázanie je nasledovný:

Postup krokov pre zamestnancov, ktorým ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň robí zamestnávateľ:

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo potvrdenie o zaplatení dane.

Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2018 neboli dobrovoľníkom alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín.

Táto suma však musí byť min. 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2018 dobrovoľnícky pracovali.

*** Vypíšte vyhlásenie spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.

Obe tieto tlačivá, teda vyhlásenie spolu s potvrdením, doručte do 30. apríla na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

Údaje o príjmateľovi

Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: Aeroklub Bratislava
Sídlo:

Letisko Boleráz 719, 919 08 Boleráz

Ak ste sa dočítali až sem a najprv hore nestiahli formulár, tak si ho môžete stiahnuť aj tu:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby