G – 103 Twin II OM-0411

Grob 103 Twin II Astir je cvičný dvojmiestny kompozitový vetroň, vyrábaný nemeckou firmou Grob Aircraft. Lietadlo je laminátový stredoplošník s pevným podvozkom . V aeroklube je používaný na základný výcvik žiakov. Na tomto type absolvujú naši pilotní žiaci svoje prvé lety s inštruktorom.

ASW – 15 B OM-2069

ASW 15 je jednomiestny kompozitový vetroň s rozpätím 15m vyrábaný od roku 1968 nemeckou firmou Alexander Schleicher GmbH & Co . Lietadlo je laminátový hornoplošník so zaťahovacím podvozkom a plávajúcou výškovkou. V klube slúži ako výkonný vetroň pre pokročilejších pilotov.

ASW-19 /OM-1730 a OM-4488/

ASW 19 je jednomiestny kompozitový vetroň vyrábaný od roku 1976 nemeckou firmou Alexander Schleicher GmbH & Co ako nástupca typu ASW15. Lietadlo je laminátový hornoplošník so zaťahovacím podvozkom a nádržami na vodnú záťaž. V klube slúži ako výkonný vetroň pre pokročilejších pilotov.

ASW – 19 OM-1730

ASW – 19 OM-4488

ASW – 20 OM-5219

ASW 20 je jednomiestny kompozitový súťažný vetroň 15 metrovej FAI triedy , vyrábaný od roku 1978 nemeckou firmou Alexander Schleicher GmbH & Co . Lietadlo je laminátový hornoplošník so zaťahovacím podvozkom , krídlom opatreným vztlakovými klapkami a nádržami na vodnú záťaž. V klube slúži ako výkonný vetroň pre pokročilých pilotov.

ASTIR CS OM-4275

Grob 102 ASTIR CS je cvičný a súťažný jednomiestny kompozitový vetroň, vyrábaný od roku 1977 nemeckou firmou Grob Aircraft. Lietadlo je laminátový stredoplošník so zaťahovacím podvozkom a nádržami na vodnú záťaž. V aeroklube slúži ako prvá jednosedladlovka pre žiakov a pilotov. Pilotní žiaci u nás absolvujú na tomto type svoje prvé samostatné lety v termike.

ASTIR CS OM-4275

DUO DISCUS OM-8136

Duo Discus je vysokovýkonný dvojmiestny celokompozitový vetroň so zaťahovacím podvozkom a možnosťou vodnej záťaže od firmy Schempp-Hirth.  Rozpätie 20m, prázdna hmotnosť 410 kg, kĺzavosť 1:47.

L-13 SE Vivat OM-9116

Celokovový motorizovaný vetroň L-13 SE Vivat slúži na letecký výcvik pilotov motorizovaných vetroňov a na leteckú turistiku.

Eurofox OM-TOW

Eurofox vyrábaný spoločnosťou Aeropro v Nitre s motorom Rotax 912 slúži na vlekanie vetroňov. Ak ho náhodou nieje treba na vlekanie, slúži  na leteckú turistiku. Je z neho nádherný výhľad.

Súkromné vetrone,
prevádzkované v našom Aeroklube

Pegase OM-0329

Centair C101 Pegase je jednomiestny vetroň klubovej triedy, vyrábaný francúzskou firmou Centair. Lietadlo je celokompozitový hornoplošník so zaťahovacím podvozkom a s nádržami na vodnú záťaž.

H-201B Standard Libelle OM-3256

Standard Libelle je jednomiestny vetroň klubovej triedy, vyrábaný nemeckou firmou Glasflügel. Lietadlo je celokompozitový hornoplošník so zaťahovacím podvozkom a s nádržami na vodnú záťaž.

Zlin Z-526 AFS-V OM-ERS

Zlin Z-142 OM-NNQ