Bezmotorové lietanie je najlacnejšou a najjednoduchšou cestou k lietaniu a zároveň úžasným športom vo vynikajúcom kolektíve !

Ako to funguje?

S vetroňom je možné stráviť vo vzduchu množstvo hodín a preletieť niekoľko sto kilometrové vzdialenosti len vďaka teplým vzdušným prúdom, ktoré vznikajú nad teplými miestami na zemi a na oblohe sú spravidla označené kopovitými oblakmi rodu Cumulus, tzv. baránkami. Úlohou pilota vetroňa je prelietať takýmito prúdmi, pomocou nich sa udržať na oblohe a tak letieť po naplánovanej trati.


Ako sa to dá naučiť?

Plachtenie, rovnako ako všetky technické športy si vyžaduje pomerne rozsiahly základ teoretických znalostí z aerodynamiky, meteorológie, konštrukcie lietadiel a leteckých prístrojov, čo znie trochu desivo, avšak pre človeka so základnými technickými a fyzikálnymi vedomosťami pod vedením našich inštruktorov to nie je nič neprekonateľné. Na zvládnutie teoretickej časti leteckého výcviku je určených 15 hodín teoretickej prípravy rozdelenej do štyroch výučbových dní počas zimy na letisku v Bolerázi. Po absolvovaní ,,teórie“ nasleduje krátky test a po jeho absolvovaní je uchádzač pripustený k praktickému leteckému výcviku, ktorého minimálny rozsah je 13,5 letových hodín a 59 vzletov a je rozdelený do jednotlivých letových úloh určených na nácvik každej situácie ktorá môže v lietadle nastať. Po odlietaní mnimálne 34 štartov je uchádzač pripustený k samostatným letom a zvyšok výcvikovej osnovy lieta sám pod dohľadom inštruktora. Záleží na žiakových schopnostiach, koľko štartov a letových hodín potrebuje na to, aby výcvik ukončil a po vykonaní záverečných teoretických a praktických skúšok dostal preukaz pilota vetroňov.


Koľko to stojí?

Cena základného výcviku je variabilná, závisí totiž od počtu nalietaných hodín. K preukazu pilota bezmotorových lietadiel sa však môžeš dopracovať už za cca. 1500-2000.-€

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com